گربه‌اي که باعث قهرماني يک تيم فوتبال شد!

گربه‌اي که باعث قهرماني يک تيم فوتبال شد!

ايسنا/ نخستين فينال جام حذفي انگليس در سال ۱۹۲۷ با اتفاقات عجيب و خاصي همراه بود. اين جام اولين و تنها عنواني بود که يک تيم غير انگليسي آن را بالاي سر برد.
کارديف سيتي نماينده ولز جام قهرماني را فتح کرد. حريف کارديف، آرسنال قدرتمند تحت هدايت هربرت چاپمن بود. ديدار نهايي در ومبلي (ورزشگاهي که چهار سال پيش از اين بازي افتتاح شده بود و جز ديدار نهايي جام حذفي و بازي هاي ملي از آن استفاده نشد) برگزار شد. بازي در اين ورزشگاه افتخاري براي بازيکنان بود.
کارديف تيم کوچکي به حساب مي آمد که توانسته بود به فينال برسد و هرگز تصور نمي کرد جام حذفي را فتح کند. به همين خاطر بازيکنان اين تيم پيش از بازي با خيال راحت به ساحل رفتند و سپس در رويال بيرکديل بدون هيچ نگراني به بازي گلف مشغول شدند. در اين هنگام گربه‌اي سياه در آن جا پيدا شد که بازيکنان نتوانستند به راحتي به بازي شان ادامه دهند. نگهبانان کمپ مي ترسيدند توپ به گربه برخورد کند. آنها سعي کردند گربه را از آن محل دور کنند اما او دوباره برمي‌گشت. گربه سياه نمي خواست آن محل را ترک کند. فرگوسن مهاجم مياني کارديف آن را نشانه خوبي دانست و به سمت گربه رفت و او را نوازش کرد. سپس تصميم گرفت گربه را با بليت فينال معاوضه کند.
بازيکنان کارديف متوجه شدند گربه تريکسي نام دارد. زماني که سرمربي تيم اين موضوع را فهميد، آن را مضحک دانست. بازيکنان گربه را به هتلي بردند که در آن اقامت داشتند. آنها روز بعد تريکيسي را به ورزشگاه ومبلي بردند تا براي آن ها شانس بياورد و اين اتفاق افتاد. با وجود برتري آرسنال، لندني‌ها به گل نرسيدند و برخلاف جريان بازي در دقيقه ۷۴ با حرکت سريع فرگوسن و ضربه او، کارديف به گل دست يافت تا جام مقدس با همان تک گل به تيم ولزي برسد.
در کارديف معتقد بودند وجود تريکسي باعث شد که اين بازي با پيروزي تيمشان به پايان برسد. همچنين بر اين باور بودند که چون فرگوسن با گربه چنان رفتاري داشت نيروي فوق العاده‌اي کسب کرد و توانست گلزني کند. در مقابل، لويس که دروازه‌بان آرسنال بود، پيراهن خود را عامل ناکامي‌اش در باز شدن دروازه دانست و پس از آن ديگر از پيراهنش استفاده نکرد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: ايسنا

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان گربه‌اي که باعث قهرماني يک تيم فوتبال شد! کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات