کشف داروي جديد توقف شيوع مرگبارترين سرطان پوست

کشف داروي جديد توقف شيوع مرگبارترين سرطان پوست

بي باک/ دانشمندان يک ترکيب دارويي جديد کشف کردند که تا ۹۰ درصد توانايي جلوگيري از گسترش ملانوما (مرگبارترين شکل سرطان پوست) را داراست.
طبق برآوردها حدود ۱۰ هزار نفر در هر سال در اثر ملانوما مي ميرند، چرا که اين بيماري به سرعت در سراسر بدن گسترش مي يابد و به اعضاي ديگر مانند مغز و ريه ها حمله مي کند. اکثريت افراد مبتلا به ملانوما به دليل پيشرفت بيماري مي ميرند.
ريچارد نوبيگ، استاد دانشگاه ايالتي ميشيگان در اين باره مي گويد: «ترکيب ما مي تواند از پيشرفت سرطان جلوگيري کرده و به طور بالقوه موجب افزايش عمر بيماران شود.»
اين مطالعه نشان داد که اين ترکيب دارويي، حرکت سلول هاي ملانوما را ۸۵ تا ۹۰ درصد کاهش مي دهد. به گفته محققان اين داروي جديد موجب کاهش تومورها نيز مي شود، به ويژه در ريه هاي موش هايي که سلول هاي ملانوما انسان به آن ها تزريق شده بود.
کيت اپلتون، دانشجوي دوره فوق دکتري در دانشگاه ايالتي ميشيگان نيز بيان کرد: «اين يافته ها يک کشف اوليه است که مي تواند در مبارزه با سرطان پوست مرگبار ملانوما بسيار موثر باشد. اين ترکيب دارويي به دنبال توانايي يک ژن براي توليد مولکول هاي RNA و پروتئين هاي خاصي در تومورهاي ملانوما ساخته شده است. زيرا اين فعاليت ژن، باعث گسترش بيماري مي شود اما ترکيب دارويي کشف شده مي تواند از آن جلوگيري کند.»

با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: بي باک

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان کشف داروي جديد توقف شيوع مرگبارترين سرطان پوست کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات