ساخت کمربند راهنما براي نابينايان

ساخت کمربند راهنما براي نابينايان

مهر/ مرکز تحقيقات فني VTT در فنلاند کمربندي براي افراد نابينا ساخته که آنها را در محيط خارج خانه راهنمايي مي کند.
کمربند مذکور که Guidesense نام دارد، مجهز به فناوري رادار با طول موج کوتاه است. اين دستگاه روي سينه بسته مي شود و به کاربر خود موانع موجود در مسير او را هشدار مي دهد.
به گفته محققان مرکز VTT دستگاه Guidesense مي تواند امواج کوتاه ميليمتري را دريافت کند. اين امواج ممکن است از هر دستگاهي مانند يک اتومبيل خودران يا سيستم هوشمند شناسايي و امنيتي يک ساختمان ساطع شود. کمربند مذکور بيشتر موانع موجود در مسير کاربر را مي يابد. البته هنوز قابليت شناسايي اشياي بسيار کوچک مانند شاخه هاي نازک و بوته ها را ندارد.
البته اين نخستين فناوري پوشيدني نيست که براي کمک به نابينايان ساخته شده است با اين وجود Guidesense مزيت هايي بر نمونه هاي ديگر دارد.
ترو کيورو يکي از دانشمند ارشد در VTT مي گويد: Guidesense با توجه به امواج راديويي کار مي کند. بنابراين سيگنال ها از لباس هاي معمولي رد مي شوند. اين بدان معناست که مي توان دستگاه را زير کت پوشيد تا کسي متوجه نشود.
به گفته سازندگان آن، رادار به کاررفته در دستگاه هنگام تداخلات زيست محيطي مانند مه، باران يا دود و تاريکي نيز قابل استفاده است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويدمنبع: مهر

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان ساخت کمربند راهنما براي نابينايان کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات